Ενημερωτική εκδήλωση για τον μυελό των οστών στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
![](https://www2.aua.gr/sites/default/files/pagephoto/unadjustednonraw_thumb_119e.jpg)
Ενημερωτική εκδήλωση για τον μυελό των οστών στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
Ο Σύλλογος Όραμα Ελπίδας και η Ομάδα Εθελοντισμού του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών (Γ.Π.Α.) οργάνωσαν ενημερωτική εκδήλωση για τη δωρεά μυελού των οστών την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 στο Κεντρικό Κτήριο του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών. Η εκδήλωση είχε τεράστια απήχηση στα μέλη του ΓΠΑ, καθώς προστέθηκαν στην Τράπεζα Εθελοντών Δοτών του συλλόγου 48 νέα μέλη, το οποίο και αποτελεί νούμερο εγγραφών ρεκόρ για μια μέρα. Η Ομάδα Εθελοντισμού του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας που αγκάλιασαν αυτή την δράση, διότι η εύρεση συμβατών δοτών είναι ιδιαίτερα δύσκολη και είναι πολύ σημαντική η ευαισθητοποίηση και η ενημέρωση όλων γύρω από αυτό το σοβαρό θέμα.
![](https://www2.aua.gr/sites/default/files/morepagephotos/47356093_615269422259404_5570833862952484864_n.jpg)
![](https://www2.aua.gr/sites/default/files/morepagephotos/47243999_615269705592709_5731954411396136960_n.jpg)
![](https://www2.aua.gr/sites/default/files/morepagephotos/47122158_615269972259349_7874871542792847360_o.jpg)
![](https://www2.aua.gr/sites/default/files/morepagephotos/47122145_615269998926013_7838777195983011840_o.jpg)